CZ | EN

Vítězství v soutěži interiér roku 2016

REKONSTRUKCE VENKOVSKÉHO OBYDLÍ V JELENSKÉM ÚDOLÍ

Na začátku 19. století bylo v Jelenském údolí postaveno 30 domů - usedlostí, které sloužily jako zázemí pro rodiny dřevařů. Po II. světové válce byla většina obyvatel vysídlena. Zadání investora bylo vytvořit prostředí navazující na tradiční venkovská stavení, které majitelům nabídne maximalní kontakt s okolní přírodou, dostatek soukromí a komfortní zázemí. (více)

Vítězství v soutěži interiér roku 2016, ilustrační foto

Na samotě s veselými okny

DŮM A ZAHRADA 1/2018
Existuje stupnice určující, kdy jde ještě o rekonstrukci a kdy už replikujeme stavení, z kterého zbyly jen ruiny? Když manželský pár koupil opuštěnou hospodářskou usedlost pod Plechým, tuhle otázku neřešil. „Rozhodující pro nás byla jedinečnost lokality. Rekonstruovat se dá vždycky.“

Na samotě s veselými okny, DŮM A ZAHRADA 1/2018

Pravidla dobré REKONSTRUKCE

Marianne, duben 2017
Byt v řadovém domě na pražské Hanspaulce sice stoupá až do čtvrtého patra, je ale velmi úzký. Jak podobně atypický prostor rekonstruovat s co nejlepším výsledkem?

Pravidla dobré REKONSTRUKCE, Marianne 2017

Zařízeno výhledem

Moderní byt
Funkční a příjemný interiér s respektem k historii domu, který na sebe nebude poutat přílišnou pozornost a dovolí tak vyniknout výhledu, za kterým jezdí turisté z celého světa. Přibližně s takovým zadáním pracovaly architektky ze studia Gens při rekonstrukci bytu na Malé Straně.

Zařízeno výhledem, Moderní byt

Domov jedné rodiny

Moderní byt
Česko-slovenský pár žije v Česku, na Slovensko však David s Terezou jezdí často pracovně i za rodinou. Nedávno se proto rozhodli koupit a zrekonstruovat byt v Bratislavě. Vzhledem k tomu, že jsou oba pracovně velmi vytížení, mají velkou rodinu a hned několik nemovitostí, nedovedli si představit rekonstrukce bez odborníků.

Domov jedné rodiny, Moderní byt

Uprostřed města v zeleni

Moderní byt
Dům v pražských Dejvicích stojí na nevelkém pozemku, ale přesto ze zahrady maximálně profituje. Rodina, která v něm žije, si užívá propojení domu s udržovanou zahradou a užitek z řešení navrženého Šárkou Špačkovou a Olgou Frydeckou ze Studia Gens má i velký hnědý labrador.

Uprostřed města v zeleni, Moderní byt

Nebojte se kontrastů

Lidové noviny, červen 2008
"Vzájemně se doplňujeme, povzbuzujeme se, když nemáme odvahu, nebo se naopak brzdíme, když se jedna příliš rozjede" říkají Šárka Špačková a Olga Frýdecká, tandem tvořící designérské Studio Gens.

Nebojte se kontrastů, Lidové noviny 2008

Raději menší byt ...

Pátek Lidových novin
Jak interiérová designérka Šárka Špačková ze Studia Gens spolu s architektem Danem Paterkem zrekonstruovala na Malé Straně jednu starou půdu.

Raději menší byt ..., Pátek Lidových novin

Krásně to zrálo

Moderní byt
Trvalo pět let, než majitel bytu získal povolení na stavební úpravy, a stejně dlouhou dobu čekal, než se bude moci do nového domova nastěhovat.

Krásně to zrálo, Moderní byt

Studio Gens

"Stane se, že o věcech přemýšlíte i na křižovatce, když stojíte na červenou", komentují svou spolupráci shodně obě autorky, ukrývající se pod značkou Studio Gens.

Studio Gens

Dokonalá souhra

ELLE Deco
"Pro nás není interiér jen nábytek", říkají dvě mladé ženy, které založily Studio Gens. "Nestačí mít pěkný stůl, důležité je, aby všechno ladilo se vším

Dokonalá souhra, ELLE Deco

Minimalismus na půdě

Dům & Byt, říjen 2002
Mezi trámy, pod šikmými stropy a střešními okny, vznikají interiéry, vyhledávané pro neopakovatelné kouzlo bydlení s hlavou v oblacích

Minimalismus na půdě, Dům & Byt, 2002,

To pravé ořechové

Na nevelkou parcelu v husté vilové zástavbě měl architekt Václav Frýdecký (architekti Pata ∓ Frýdecký) navrhnout dům pro mladou čtyřčlenou rodinu.

Prague-Stay.com

Prague-Stay.com
Za designérským Studiem Gens se skrývají dvě ženské tváře – designérka Šárka Špačková a architekta Olga Frydecká. Společně hlavně navrhují a zařizují interiéry, zabývají se také designem nábytku.

Prague-Stay.com

Ze zahradního domku a skleníku je snové místo nejen pro dovolenou

bydleni.idnes.cz
Původně to byl půvabný zahradní domek se skleníkem. Po přestavbě z něj majitelé udělali útulný prázdninový či víkendový domov. Lze tu skvěle odpočívat a pozorovat krásnou zahradu.

Ze zahradního domku a skleníku je snové místo nejen pro dovolenou

Na byt čekal dlouho, dokonalý luxus za to stál

novinky.cz
Trvalo pět let, než majitel bytu získal povolení na stavební úpravy, a stejně dlouhou dobu čekal, než se bude moci do nového domova nastěhovat. Nebylo kam spěchat. Rodina má totiž hlavní sídlo v malém městě ve východních Čechách a on potřeboval v Praze vybudovat luxusní byt, který bude využíván jen několik dní v týdnu.

Na byt čekal dlouho, dokonalý luxus za to stál

Feelhome.cz

Feelhome.cz
Ve Studiu Gens spojily své síly architektka Olga Frydecká a designérka Šárka Špačková již v roce 1997. Poprvé se prezentovaly veřejnosti o rok později, když zorganizovaly výstavu Interiér trochu jinak.

Feelhome.cz