logo Studio Gens
Studio Gens

Interiér ROKU vítěz kategorie

Na začátku 19. století bylo v Jelenském údolí postaveno 30 domů - usedlostí, které sloužily jako zázemí pro rodiny dřevařů. Po II. světové válce byla většina obyvatel vysídlena. Zadání investora bylo vytvořit prostředí navazující na tradiční venkovská stavení, které majitelům nabídne maximalní kontakt s okolní přírodou, dostatek soukromí a komfortní zázemí.

více

Studio Gens

Pravidla dobré REKONSTRUKCE

Byt v řadovém domě na pražské Hanspaulce sice stoupá až do čtvrtého patra, je ale velmi úzký. Jak podobně atypický prostor rekonstruovat s co nejlepším výsledkem?

více

Studio Gens

Zařízeno výhledem

Funkční a příjemný interiér s respektem k historii domu, který na sebe nebude poutat přílišnou pozornost a dovolí tak vyniknout výhledu, za kterým jezdí turisté z celého světa. Přibližně s takovým zadáním pracovaly architektky ze studia Gens při rekonstrukci bytu na Malé Straně.

více

Studio Gens

Domov jedné rodiny

Česko-slovenský pár žije v Česku, na Slovensko však David s Terezou jezdí často pracovně i za rodinou. Nedávno se proto rozhodli koupit a zrekonstruovat byt v Bratislavě. Vzhledem k tomu, že jsou oba pracovně velmi vytížení, mají velkou rodinu a hned několik nemovitostí, nedovedli si představit rekonstrukce bez odborníků.

více

Studio Gens

Uprostřed města v zeleni

Dům v pražských Dejvicích stojí na nevelkém pozemku, ale přesto ze zahrady maximálně profituje. Rodina, která v něm žije, si užívá propojení domu s udržovanou zahradou a užitek z řešení navrženého Šárkou Špačkovou a Olgou Frydeckou ze Studia Gens má i velký hnědý labrador.

více

Studio Gens

Ze zahradního domku a skleníku je snové místo nejen pro dovolenou

Původně to byl půvabný zahradní domek se skleníkem. Po přestavbě z něj majitelé udělali útulný prázdninový či víkendový domov. Lze tu skvěle odpočívat a pozorovat krásnou zahradu.

více

Studio Gens

Na byt čekal dlouho, dokonalý luxus za to stál

Trvalo pět let, než majitel bytu získal povolení na stavební úpravy, a stejně dlouhou dobu čekal, než se bude moci do nového domova nastěhovat. Nebylo kam spěchat. Rodina má totiž hlavní sídlo v malém městě ve východních Čechách a on potřeboval v Praze vybudovat luxusní byt, který bude využíván jen několik dní v týdnu.

více

Studio Gens

Feelhome.cz

Ve Studiu Gens spojily své síly architektka Olga Frydecká a designérka Šárka Špačková již v roce 1997. Poprvé se prezentovaly veřejnosti o rok později, když zorganizovaly výstavu Interiér trochu jinak.

více

Studio Gens

Prague-Stay.com

Za designérským Studiem Gens se skrývají dvě ženské tváře – designérka Šárka Špačková a architekta Olga Frydecká. Společně hlavně navrhují a zařizují interiéry, zabývají se také designem nábytku.

více

Studio Gens

Lidové noviny

"Vzájemně se doplňujeme, povzbuzujeme se, když nemáme odvahu, nebo se naopak brzdíme, když se jedna příliš rozjede" říkají Šárka Špačková a Olga Frýdecká, tandem tvořící designérské Studio Gens.

více

Studio Gens

Pátek

Jak interiérová designérka Šárka Špačková ze Studia Gens spolu s architektem Danem Paterkem zrekonstruovala na Malé Straně jednu starou půdu.

více

Studio Gens

Moderní byt

Trvalo pět let, než majitel bytu získal povolení na stavební úpravy, a stejně dlouhou dobu čekal, než se bude moci do nového domova nastěhovat.

více

Studio Gens

Studio Gens

"Stane se, že o věcech přemýšlíte i na křižovatce, když stojíte na červenou", komentují svou spolupráci shodně obě autorky, ukrývající se pod značkou Studio Gens.

více

Studio Gens

Dokonalá souhra

"Pro nás není interiér jen nábytek", říkají dvě mladé ženy, které založily Studio Gens. "Nestačí mít pěkný stůl, důležité je, aby všechno ladilo se vším

více

Studio Gens

Minimalismus na půdě

Mezi trámy, pod šikmými stropy a střešními okny, vznikají interiéry, vyhledávané pro neopakovatelné kouzlo bydlení s hlavou v oblacích

více

Studio Gens

Ořechové

Na nevelkou parcelu v husté vilové zástavbě měl architekt Václav Frýdecký (architekti Pata&Frýdecký)navrhnout dům pro mladou čtyřčlenou rodinu.

více